Dwanaście znaków Zodiaku

Od niepamiętnych czasów znaki i symbole fascynowały, pomagały w zdobywaniu wiedzy i mądrości.  Moc znaków Zodiaku tkwi w tym właśnie, czego mogą nauczyć , przekazać,

a co mądrze wykorzystane może usprawnić i pozwolić pokonać problemy, wskazać właściwą drogę,
stać się drogowskazami na pokonywanych ścieżkach życia.Dawniej, tajemna wiedza wróżenia ze znaków zodiakalnych była domeną wybrańców.
I chociaż dzisiaj astrologia zodiakalna najczęściej służy określaniu cech ogólnych i potencjalne możliwości, niż przewidywanie przyszłości, ułatwia znalezienie odpowiedzi na pytania czy potrafimy samokrytycznie oceniać własne słabości, niedostatki i namiętności, pomaga w lepszym zrozumieniu bliskich nam osób – to jednak, kiedy wielu z nas poszukuje odpowiedzi na trudne, egzystencjalne pytania – wydaje się właściwym sięganie do jasnych, zrozumiałych instrukcji dotyczących starożytnych wyroczni, opierającej się na znakach Zodiaku.

Otrzymałam kiedyś w prezencie talię 12 kart , z których każda stanowi zobrazowany znak zodiaku. Jak można wróżyć z tej talii kart? Zazwyczaj potasowane karty wybiera się pojedynczo , wykłada rysunkiem do dołu, następnie odkrywa w kolejności w jakiej zostały ułożone. Należy też zwrócić uwagę jaka pozycję przyjęła karta, prostą czy odwróconą, ponieważ w zależności od pozycji – zmienia się też i znaczenie wróżebne karty. Pytanie, na które chcemy uzyskać odpowiedź – należy sformułować jeszcze przed wyciągnięciem pierwszej karty. Na proste i konkretne pytanie niejednokrotnie odpowie wystarczająco jedna karta. Jeżeli natomiast sytuacja jest skomplikowana , a wyborów wiele, można wylosować trzy karty i ułożyć je od prawej strony do lewej. Pierwsza karta od prawej strony ogólnie charakteryzuje sytuację, , środkowa wskazuje optymalny sposób działania, trzecia w kolejności karta pokazuje co się wydarzy , jeżeli skorzystamy z podpowiedzi karty drugiej. Natomiast analiza głębsza sytuacji, lub osobowości interesującej nas osoby – wymaga już pełniejszego rozkładu, a nawet rozłożenia wszystkich 12 kart zodiakalnych.
Aby jednak móc korzystać z kart zodiakalnych – trzeba poznać ich znaczenie, zarówno magiczne jak i wróżebne. Poniżej przedstawiam obraz całego Zodiaku.

 

 

images

 

Wróżka Boudicca.

Sopot. Trójmiasto. 15.01.2016